Jízdní řády autobusů

jízdní řády autobusů

Jízdní řády autobusů

Pomocí vyhledávacího formuláře níže si vyhledejte vámi žádaný autobusový spoj. Po odeslání údajů budete přesměrováni na oficiální server idos.cz s předvyplněnými údaji, zde klikněte ještě jednou na "Hledat".

    
Typ

Lepší autobusy - STUDENT AGENCY

Firma Student Agency působí na trhu již od roku 1996. Prvotním záměrem byla pouze zprostředkovatelská činnost v oblasti au-pair, ovšem během následujících let se firma zaměřila i na jiné směry, jako například jazykové kurzy, prodej letenek nebo autobusovou dopravu. Netrvalo moc dlouho a otevřela svou pobočku v Bratislavě. Žluté autobusy, jak je známe, ovšem nefungují zas tak dlouho. Jejich premiéra přišla v roce 2004 a to na trase Praha – Brno. Dnes je můžeme potkat i ve městech jako třeba Zlín, Ostrava, Liberec, Karlovy Vary, Plzeň, Český Krumlov a České Budějovice (nejmladší trasa, fungující od března 2008).

Typy jízdenek

Student Agency má na výběr hned několik druhů, přizpůsobených potřebám zákazníků. Pokud máte jednorázovou cestu, předem naplánovanou, hodí se pro vás jízdenka na pevné datum. Jestliže si nejste jisti datumem cesty, nabízí jízdenku otevřenou, kterou můžete použít kdykoliv. Máte pravidelné cesty a celkem časté? I v tomto případě je pro vás jako stvořená jízdenka kreditová. Výhoda této jízdenky spočívá v neustálém „dobíjení“. Sama o sobě funguje jako kreditní karta a pokud se stane, že výjimečně necestujete sami, lze přes tuto kartu zarezervovat až 5 míst. Pokud se nacházíte v místě (či zahraničí), kde není prodejna Student Agency, nezoufejte. Existuje jízdenka předplacená, která Vám umožňuje cestovat i bez ní. Důležité ovšem je, aby blízká osoba zajistila tuto jízdenku, a pak už stačí, když znáte kód a tučné číslo na ní uvedené. Poslední možnost, kterou nabízí je jízdenka elektronická, kterou obdržíte při platbě přes internet.

Ceny jízdenek

Jako kdekoliv jinde i zde záleží, jak dlouhou trasu jedete a jaký typ jízdenky si zvolíte. Například trasa z Prahy do Brna Vás u Student Agency vyjde na 200Kč a to v případě otevřené či jízdenky na pevné datum. Jestliže vlastníte kreditovou jízdenku, zaplatíte za tuto cestu 170Kč. (Dále jen ceny pro otevřené jízdenky a jízdenky na pevné datum.) Jako jeden z mála provozovatelů nabízí firma slevy pro majitele ISIC či EURO 26 karet. Po předložení průkazu zaplatíte 150Kč. Pro žáky do 15 let po předložení průkazu 75Kč.

Co Student Agency nabízí?

Na trasách Praha – Brno, Jihlava – Brno, Jihlava – Praha a zpět, což jsou tzv. luxusní linky, se můžete setkat s nevídaným pohodlím a službami. Na delších trasách je velmi pohodlné sledovat filmy. Autobus je v tomto směru vybaven dvěma výklopnými monitory a několika menšími, které promítají legálně zakoupené filmy od Warner Bros a Bonton. Pokud Vás filmy příliš nezajímají, jsou k dispozici časopisy a denní tisk a to hned v četných zastoupeních. Nechybí ani automat na teplé nápoje jako je čokoláda, káva, capucino, či čaj. Tyto nápoje jsou podávány zcela zdarma pro všechny cestující. Není ovšem problém zakoupit si přímo na palubě i nápoje chlazené.
Další velmi příjemnou výhodou je možnost poslechu hudby, rádia či zvuku k promítanému filmu. Cestující mají k dispozici sluchátka a ovladač u každého sedadla. Pokud by se Vám stalo, že si s ovladačem nebudete vědět rady, nezoufejte, na palubě je stewardka, která vám ráda poradí. Na výběr audia poslechu máte z 8 kanálů.
Autobusy Student Agency jsou plně klimatizované a na dlouhých cestách jsou k dispozici WC.

Závěrem

Student Agency neustále vylepšuje svůj servis a rozšiřuje své linky. Nyní připravila kilometrový program, při kterém cestující „sbírají kilometry“ a střádají si jimi na další jízdenku na některou z autobusových linek.

Chcete tuto stránku vždy snadno najít? Přidejte si ji do oblíbených! (jednoduše stiskněte CTRL + D)

Přemýšleli jste někdy o ozdobení svého těla pomocí Tetování? Někteří jej považují za důležitou součást vizáže, stejně jako třeba účes.