Pendolino jízdní řád

pendolino jízdní řád

Pendolino jízdní řád

I moderní vlaky Pendolino mají svoji aplikaci na hledání spojů, navíc si zde můžete u konkrétního spoje hned on-line koupit jízdenku.

Nákup jízdenky prostřednictvím aplikace eShop ČD.

Datum a čas odjezdu


eShop ČD »

Tabulkový jízdní řád Pendolina nalezneta na Pendolino.cz

Pendolino

Co je vlastně pendolino? Pendolino je skupina vysokorychlostních vlaků, s maximální rychlostí v rozsahu 200-270km/h. Tyto vlaky vlastní firma ALSTOM. Většina je vybavena speciálním naklápěcím zařízením, které optimalizují jízdu vysokou rychlostí. Toto zařízení právě přizpůsobuje vlaky k tomu, aby se nemusely stavět nové tratě a mohly se využívat stávající. Jen pro zajímavost, nyní je v provozu okolo 285 vozidel, a mají najeto již více než 200 miliónů kilometrů v 9 evropských zemích. V České Republice je pendolino v provozu od 11. Prosince 2005.

Proč cestovat pendolinem? Na prvním místě je jistě rychlejší cestování, komfortní vybavení a služby, péče o zákazníka, možnost nákupu jízdenek a dokladů přes internet, nekuřácké prostory a prestižní spoje kategorie SuperCity. Úroveň cestování pendolinem je srovnatelná se službami a pohodlím v letecké dopravě.

Co mohu v pendolinu najít? V každém plně klimatizovaném vagónu se nachází jedna až dvě toalety. Pendolino je rozděleno na první a druhou třídu. Pro snazší orientaci jsou sedačky v první třídě barveny dočervena a v druhé třídě je barva modrá. V první třídě máte možnost přípojky elektrického proudu pro notebooky, či audiosystému. Na přelomu obou tříd je dispozici bistro. Ve druhé třídě jsou speciální police pro velká zavazadla a také místa pro cestující na vozíku. Jako v každém vlaku, je i tady vyhrazen prostor pro převoz kol a kočárků. Sedačky jsou ve dvou provedeních, buďto jsou řazeny za sebou, či naproti sobě. V každém případě máte k dispozici odklápěcí stoleček, elektricky stahované rolety na odstínění přímého světla, tlačítka na přivolání personálu a polohování sedadel.

Na jaké trase můžete jet pendolinem? Existují dvě trasy, tzv. severní (372 km) a jižní (okolo 505 km). Severní trasa začíná na letišti Praha – Ruzyně, kde se z obou terminálů můžete dostat speciálními autobusy Airport Express na nádraží Praha – Holešovice, kde už nastoupíte na pendolino. Další zastávky jsou: Pardubice hl. n., Olomouc hl. n., Ostrava – Svinov a trasa končí v zastávce Ostrava hl. n.. Samozřejmě tato dráha platí i zpětně.

Jižní trasa je mezinárodní a jede před Rakousko a Slovensko. Opět začíná na letišti Praha – Ruzyně, kde jste autobusy převezeni na stanoviště Praha – Holešovice. Z Holešovic pokračuje přes Pardubice hl. n., Brno hl. n., Břeclav, Hohenau (AU), Wien Simmering (AU), Wien Südbahnhof, Kúty (SK) a konečná stanice Bratislava hl. st..

Do budoucna se také plánuje rozšíření tras do Německa.

A kolik to vlastně stojí? V ceně jízdenky je povinná místenka. Samozřejmě záleží, jak dlouhou trasu pojedete a jakou třídou. Například z Prahy – Holešovice do Brna (255 km) vás přijde klasické jízdné druhou třídou na 514 Kč (první třída: 671 Kč). Pokud si budete kupovat jízdenku rovnou na zpáteční cestu, přijde vás to na 966 Kč (první třída: 1249 Kč). Systém ovšem poskytuje několik slev. Pro studenty 15 – 26 let, a dále pro běžné uživatele, kteří používají aplikaci In-zákazník. S touto slevou by vás stejná trasa i s cestou zpět vyšla na 589 Kč (první třída: 797 Kč).

Kde lze nakoupit jízdenky? Jízdenky nakoupíte na všech nádražích, kde má pendolino psanou zastávku.

Jak nakoupit přes internet? Rádi nakupujete přes internet a nechce se Vám čekat dlouhou frontu u kasy? Není problém. Elektronický obchod eShop ČD je k dispozici téměř 24 hodin denně a jízdenku si zde můžete koupit až 60 dní předem. Nejpozdější limit je však 30minut před odjezdem vlaku. V tomto systému je možné nakoupit jízdenky s rezervací (vyjma vlaků SC do Rakouska v úseku Břeclav – Vídeň a zpět) na 1. a 2. třídu, samostatné místenky, jízdenky za obyčejné a zákaznické jízdné i jízdenky se slevou pro skupiny (maximálně 6 osob). Jediné co v tomto systému nelze zakoupit jsou jízdenky se zpáteční slevou.

Nákup je velmi jednoduchý, stačí pár následujících kroků. Vyhledat spojení, zadat parametry jízdenky a místenky, přihlášení (popř. registrace), platba kartou a poté již získání jízdenky. Platba kartou probíhá prostřednictvím chráněného platebního portálu. Po zaplacení jízdenky se vám zobrazí se formátu PDF přímo na monitoru a zároveň ji obdržíte na váš e-mail. Jízdenku snadno vytiskněte a už vám nic nebrání v cestování. Dávejte ovšem pozor na skutečnost, že je platná pouze ve spojení s osobním dokladem, jehož číslo bylo při nákupu zadáno. Platí také pouze v den, pro který byla zakoupena.

Chcete tuto stránku vždy snadno najít? Přidejte si ji do oblíbených! (jednoduše stiskněte CTRL + D)

letní dovolená